Informacije
POLAZAK: 26.03.-30.03.2025. Proljetna bajka u Dolomitima: Posjetite jezera Lago di Braies i Misurinu, visoravni Stores i Armentaru uz pogled na grupe Sella, Fanes i Puez-Odle i slikovtu Cortinu d’Ampezzo…
1. DAN: ZAGREB – LAGO DI BRAIES – BRUNICO (26.03.)
Okupljanje grupe u 04.15 h na Autobusnom kolodvoru Zagreb (peroni 502-506). Nakon upoznavanja sa pratiteljem putovanja, polazak 04.30 h prema Italiji. Vožnja kroz Hrvatsku, Sloveniju i Italiju, uz usputna zaustavljanja prema potrebi grupe, sve do našeg prvog odredišta – jezera LAGO DI BRAIES ili PRAGSER. Ovo jezero zapanjujuće ljepote, nalazi se u autonomnoj talijanskoj regiji Bolzano, na nadmorskoj visini od 1494 metara. Najveće je, no prema mišljenju mnogih i najljepše jezero Dolomita, planinske skupine u istočnim talijanskim Alpama. Maksimalna dubina jezera doseže do 36 metara, no prosječna dubina je 17 metara. Po dolasku, zajednička šetnja uz obalu jezera – dužina šetnje ovisi o vremenskim uvjetima (snijegu i ledu na stazi) i hoće li dio staze biti zatvoren za trekking zbog sigurnosnih razloga! Kraće slobodno vrijeme. Okupljanje grupe i vožnja prema BRUNICU, gradu smještenom na 835 m/nv, kulturnim i trgovačkim središtem doline Pusteral, koji je 2009. godine bio proglašen najboljim malim gradom za život u Italiji. Povezanost tradicije i modernog, u Brunicu je vidljiva na svakom koraku, posebice u arhitekturi, kulturi i gastronomiji. Gradom dominira dvorac Bruneck (smješten na šumovitom brdu) i crkva Rainkirche. Odlazak prema glavnoj gradskoj ulici, Stadtgasse, koju s obje strane obrubljuju slikovite kuće u raznim bojama. Većinom se radi o stambenim objektima, u čijem se prizemlju nalaze ekskluzivni butici, enoteke i restorani. Slobodno vrijeme za individualne programe. Okupljanje grupe i odlazak prema hotelu. Noćenje.
2. DAN: MISURINA – AURONZO HUT (27.03.)
Doručak. Okupljanje grupe i odlazak lago di Misurina. Izlazak iz autobusa, i šetnja do planinarskog doma Auronzo. Staza kojom ćemo se kretati je ujedno cesta kojom za vrijeme ljetne sezone prometuju vozila i odlaze do planinarskog doma Auronzo – početka staze za obilazak Tre Cime. Staza je prekrivena utabanim snijegom, a cijelim putem se otvaraju predivni vidici prema Tre Cime i prema prepoznatljivim Cadini di Misurina. Po dolasku u Auronzo, kratko slobodno vrijeme za fotografiranje, i povratak istom stazom prema lago d’Antorno; gdje ćemo napraviti pauzu za ručak i kavu. Povratak do Lago di Misurina, ukrcaj u autobus i odlazak prema hotelu. Noćenje.
VAŽNO: staza u oba smjera cca 13,5 km. Početna točka 1738 m/nv, trekking stazom do planinarskog doma Auronzo 2318 m/nv. Utabana staza, kondicijski umjereno zahtjevna.
3. DAN: ARMENTARA (28.03.)
Doručak. Današnji dan je predviđen za odlazak do kapele i doma Santa Croce / La Crusc, smještenih u podnožju Sas Dla Crusc (planine koja je dio Fanes grupe), čiji se istoimeni vrh nalazi na 2908 m/nv. Odlazak do Badie, odakle ćemo krenuti u današnji trekking. Staza će nas prvo voditi preko Badie, proći ćemo nekolicinu farmi koje izgledaju čarobno pod snježnim pokrivačem, ući u šumu i nastaviti preko visoravni Armentara, koja se prostire na zapadnom rubu parka prirode Fanes-Senes-Braies; na nadmorskoj visini od 1600 – 2000 metara. Staza je tehnički nezahtjevna, pruže predivne poglede koji se na pojedinim djelovima otvaraju prema Sella grupi, Gardenaccii i vrhovima Puez Odle grupe, međutim pred nama je danas uspon od gotovo 890 m visinske razlike, tako da zahtjeva dobru kondiciju. (NAPOMENA: postoji mogućnost odlaska sedežnicom+žičarom do crkvice, uz doplatu). Po dolasku na 2045m/nv, slobodno vrijeme za kavu, fotografiranje i za ručak. Pogledi koji sežu sve do kraljice Dolomita – Marmolade će Vas oduševiti. Povratak djelomično istom stazom do Badie. Povratak u hotel. Noćenje.
VAŽNO: staza u oba smjera cca 19 km, visinska razlika 890 metara. Početna točka je Badia na cca 1320 m/nv, trekking stazom do planinarskog doma i kapele Santa Croce koje se nalaze na 2045m/nv. Utabana staza, kondicijski zahtjevna.
4. DAN: PRALONGIA (29.03.)
Doručak. Današnji dan je predviđen za trekking na jednoj od najljepših pješačkih staza Alta Badie. Kraća vožnja do Armentarole, gdje ćemo izaći iz autobusa i krenuti prema Pralongii, lokaciji sa koje Vas očekuje nezaboravni pogled sa panoramom od 360° na neke od najljepših vrhova Dolomita: glečer Marmoladu, grupe Sella i Fanes, te neke od vrhova parka prirode Puez-Odle, kao što su Sassongher i Sass de Pütia. Staza će nas voditi kroz šumu, i onda u jednom trenutku ćemo izaći na dolinu Val de Störes, koja će Vas oduševiti predivnim pogledom ali i tradicionalnim drvenim kolibicama koje se nalaze uzduž staze i izgledaju čarobno pod sniježnim pokrivačem. Potom ćemo doći do platoa Pralongia gdje se nalazi vrh Störes, a potom ćemo se cca 10 minuta spuštati do doma / restorana Pralongia, gdje Vas očekuje slobodno vrijeme za ručak i uživanje u tradicionalnoj ladinskoj kuhinji. Okupljanje grupe i odlazak istom stazom prema Armentaroli. Dužina staze iznosi cca 14 km, visinska razlika iznosi uspona iznosi 540 m, staza je kondicijski umjereno zahtjevna zbog uspona, i tehnički je jednostavna, utabana staza. Povratak u hotel. Noćenje.
5.DAN: CORTINA – ZAGREB (30.03.)
Doručak. Odjava iz hotela. Okupljanje grupe i odlazak prema CORTINI D’AMPEZZO, kraljici Dolomita, jednog od najekskluzivnijih odmarališta u Europi koje je poznato kao skijaško središte. U bogatoj povijesti posebno mjesto zauzimaju Zimske olimpijske igre koje su ovdje održale 1956. godine, a Cortina je od tada omiljeno odmaralište svjetskog jet seta. Popularnosti Cortine pridonijela je i jedinstvena ljepota okolnih planinskih vrhunaca koji su privukli filmske studije, a između ostalih, svijet je u Dolomitima spašavao i najpoznatiji tajni agent Njezinog Veličanstva – James Bond. Slobodno vrijeme za individualne programe. Okupljanje grupe i odlazak prema Okupljanje grupe u dogovoreno vrijeme i polazak prema mjestu polaska. Slijedi ugodna Italijom, Slovenijom, Hrvatskom uz kraća usputna zaustavljanja prema potrebi grupe. Dolazak na mjesto polaska je predviđen u večernjim satima.
POLAZAK: 26.03.-30.03.2025.
CIJENA PO OSOBI: 520,00 €
Za rezervaciju je potrebno izvršiti plaćanje akontacije u iznosu 125,00 €, dok se ostatak plaća najkasnije do 21 dan prije polaska na putovanje.
CIJENA UKLJUČUJE: prijevoz turističkim autobusom turističke kategorije, trošak peronizacije AK Zagreb, 4 noćenja u dvokrevetnim sobama u garni hotelu / villi 3* na osnovi noćenja s doručkomu La Villi, troškove ulaska autobusa na sva zaštićena područja, licenciranog voditelja putovanja (2 voditelja putovanja), sve razglede prema programu te troškove jamčevine, organizacije, prodaje i realizacije, PDV
CIJENA NE UKLJUČUJE: fakultativne sadržaje, boravišnu pristojbu, troškove osobnih narudžbi, sve ne navedene troškove, skretanje s rute, policu od otkaza putovanja (PREPORUKA: 14,56 € / osoba) , sve navedeno pod obvezna doplata, policu od nezgode + putno osiguranje, doplatu za jednokrevetnu sobu
OBAVEZNA DOPLATA:
– boravišna pristojba: 3,00 € / osoba / noć
FAKULTATIVNA DOPLATA:
– sedežnica+žičara La Crusc (jedan smjer): 10,40 € / osoba
– polica od otkaza putovanja (Croatia osiguranje d.d.): 14,56 € / osoba
– polica putno zdravstveno + nezgoda (Croatia osiguranje d.d.): 13,80€ / osoba – rekreativno bavljenje sportom
DOPLATA ZA JEDNOKREVETNU SOBU (4 noćenja) : 100,00 €
VAŽNA UPUTA:
– udobna i topla odjeća,
– udobna i kvalitetna obuća pogodna za hodanje po snijegu – gojzerice, mini derezice za gojzerice, štapovi za hodanje
– dovoljna količina vode + obrok (sendvič, energetske pločice,…).
– VAŽNO: zbog specifičnog terena (šumovito, neravno i sklisko na pojedinim dijelovima), ovaj izlet nije primjeren za osobe koje slabije hodaju i za osobe sa smanjenom pokretljivošću
– PREPORUKA: putno zdravstveno osiguranje + osiguranje od posljedica nesretnog slučaja (13,80 €/ osoba – rekreativno bavljenje sportom)
– Uplatom izleta potvrđujete da ste pročitali program, posebne napomene i da ispunjavate zdravstvene, fizičke i tehničke preduvjete za sigurno sudjelovanje.
INFORMACIJE (MOLIMO VAS DA PROČITATE, HVALA):
– Rezervaciju je potrebno potvrditi uplatom akontacije u iznosu od 125,00 € ili cijelog iznosa. Rezervacije zaprimamo pisanim putem (mailom) ili osobnim dolaskom u poslovnicu agencije (Amruševa 10, 2. kat).
– Realizacija programa je podložna promjenama ovisno o situaciji na terenu i vremenskoj prognozi!
– Turistička agencija nije odgovorna zbog vremenskih uvjeta: kiše, snijega, sunca, vrućine / hladnoće, vjetra (jakog / slabog) i ostalih vremenskih prilika/neprilika za vrijeme putovanja!
– Naziv hotela se šalje u završnim informacijama o polasku.
– Sjedala u autobusu se popunjavaju prema redoslijedu prodaje.
– Realizacija putovanja ne ovisi o promjeni vremena te se putovanje ne otkazuje u slučaju promjenjivih i kišnih vremenskih uvjeta!
– Za otkaze izleta (što uključuje zamjenu datuma odlaska ili zamjenu za drugi izlet) zbog promjene vremenske prognoze ili iz razloga što ju netko ne smatra idealnom za odlazak izlet primjenjuju se otkazni rokovi.
– U slučaju da netko od putnika nije u mogućnosti putovati, može putovati druga osoba samo je potrebno u agenciju pisanim putem (mailom) dostaviti navedene promjene.
– Završne informacije o polasku se šalju pisanim putem (mailom), do 48h prije polaska na izlet.
– Garantiramo povrat uplaćenih sredstava u punom iznosu u roku 1 radnog dana od otkaza putovanja od strane agencije.
– Za otkaze putovanja od strane putnika vrijede otkazni rokovi navedeni u Uvjetima putovanja, te Vas ljubazno molimo da iste pročitate! Kotizacija se ne vraća u slučaju bolesti niti se prebacuje na drugi izlet zbog izvršenih obveza prema prijevozniku. Savjetujemo uplatu osiguranja od otkaza putovanja.
– Prijevoz djece autobusima povremenog prijevoza reguliran je odredbama ”Zakona o sigurnosti prometa na cestama” kojih smo se obvezni pridržavati: ukoliko autobus nema ugrađene sigurnosne pojaseva na sjedalima (a velika većina ih nema), ili su pojasevi neispravni, u autobusu se ne mogu prevoziti djeca do 3 godine starosti, niti djeca koja su niža od 150 cm, ukoliko nisu smještena i vezana u pravilno postavljene sigurnosne sjedalice. Agencija nije u mogućnosti prilikom dogovaranja putovanja provjeravati visinu djeteta, te Vas molimo da se pridržavate Zakonske regulative. Maloljetne osobe putuju na odgovornost roditelja / staratelja.
MINIMALAN BROJ PRIJAVLJENIH PUTNIKA: 12
MAKSIMALAN BROJ PRIJAVLJENIH PUTNIKA: 15
ORGANIZATOR: Smart Travel
* vrijede opći uvjeti putovanja agencije Smart Travel
** preporuka putno osiguranje!
NAPOMENE:
– Za otkaze putovanja od strane putnika vrijede otkazni rokovi navedeni u Uvjetima putovanja, te Vas ljubazno molimo da iste pročitate! Ukoliko želite uplatiti policu Osiguranja od otkaza (u tom slučaju ostvarujete pravo na povrat), molimo da nas kontaktirate!
– Turistička agencija prilikom organizacije i realizacije putovanja poštuje pravila i propise ”Zakona o radnom vremenu, obveznim odmorima mobilnih radnika i uređajima za bilježenje u cestovnom prometu” kojim je između ostalog definirano vremensko zaustavljanje na odmorištima, dnevni odmor vozača, kao i maksimalno zauzeće autobusa u danu te Vas molimo na razumijevanje i suradnju!
– Sukladno članku 14. odluke o uređenju prometa (Službeni glasnik Grada Zagreba 21/14) na stajalištima javnog prijevoza dopušteno je stajanje samo autobusima trgovačkog društva kojemu je Grad povjerio obavljanje poslova javnog prijevoza putnika.
– Završna obavijest o putovanju se šalje 48 sati prije polaska na put (broju sjedala, imenu i kontaktu voditelja putovanja).
– Program nije prikladan za osobe sa smanjenom pokretljivošću ili za osobe koje zahtijevaju korištenje WC u autobusu.
– Agencija ne odgovara za izgubljene, oštećene ili otuđene osobne stvari putnika / ostavljene u prijevoznom sredstvu / destinaciji!
Upute i Opći uvjeti putovanja za turističke aranžmane sastavni su dio programa i ugovora o putovanju. Kupnjom putovanja prihvaćate navedene uvjete, stoga Vas molimo da ih pozorno pročitate. Odgovorni organizator: SMART TRAVEL d.o.o., Medveščak 89, 10 000 Zagreb, OIB: 65858888364, ID KOD: HR-AB-070116312. Polica jamčevine br. P15 – 1020000909.uplaćena kod Generali Osiguranje d.d., Zagreb, Slavonska avenija 1b, 10 000 Zagreb, OIB: 10840749604. Molimo da se o rizičnosti putovanja u pojedine zemlje informirate na službenoj stranici Ministarstva vanjskih i europskih poslova RH, http://www.mvep.hr. Kategorizacija hotela odgovara lokalnoj kategorizaciji države u koju se putuje. Organizator zadržava pravo izmjene redoslijeda provedbe programa.
Photos: ©Smart Travel
Kupi
POLAZAK: 26.03.-30.03.2025.